Viber

Telegram

Зв'язатись з нами
Сховати

Vhils присвятив дві роботи героям новітньої історії України

Категорії

Vhils, один із найвідоміших португальських вуличних художників, створив портрет Сергія Нігояна із постерів, які після 24 лютого розклеювали на вулицях українських міст. 
Це одна з його робіт, які він представить на виставці в просторі MOT на київському Подолі.


🗣«Для цієї виставки я створив роботи із зображеннями знакових постатей із новітньої історії України, які уособлюють основні принципи миру, свободи, рівності та прав людини. Один із таких героїв - Сергій Нігоян, перший активіст Євромайдану, який загинув під час Революції гідності на вулиці Грушевського 22 січня 2014 року. 
Його зображення я висік на стіні в Києві ще у 2015 році як вшанування всіх протестувальників, які пожертвували своїм життям заради рівності та свободи».

 
Це одна з двох робіт, зроблених митцем спеціально для виставки сучасного мистецтва в новому культурному просторі MOT від команди don’t Take Fake.

Другим образом для його роботи стала Олександра Матвійчук, українська правозахисниця та голова організації «Центру громадянських свобод», відзначеної у 2022 році Нобелівською премією миру. 


Художник пояснив своє бажання зробити портрет Олександри Матвійчук так: «Ця видатна жінка зробила справою свого життя обстоювання прав людини та прагнення до демократії в Україні, ставши координаторкою громадянської ініціативи “Євромайдан SOS”, яка виникла після жорстокого придушення владою мирних демонстрацій на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року. Наразі вона робить усе, щоб українців почули. Саме тому я обрав її»

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*