Viber

Telegram

Зв'язатись з нами
Сховати

Граффіті для початківців

Категорії

Якщо вже мова пішла про малювання, корисним було б вміти малювати для початку, маємо на увазі, що базових навиків загальної школи не всім буде достатньо і художня школа тут однозначно зайвою не буде, хоча і не є обов'язковою.
Звичайно, головне щоб було бажання і терпіння. Якщо бажання переповнює вас через край і вам не терпиться швидше розпочати, не варто відразу купувати фарбу і бігти прикрашати стіни вашими, ще недосконалими, шедеврами.

Для початку потренуйтеся на папері. Тільки витративши достатньо часу і сил на малювання ескізів і відточування стилю, ви зможете зробити справді добру роботу.
Отже, будемо вважати, що ви витратили достатньо паперу, списали купу кольорових олівців та фломастерів, тепер можна переходити до практики.
Для малювання, вам знадобиться аерозольна фарба. Яку краще вибрати?
Є багато виробників фарб як професійних, так і побутового призначення. Немає сенсу перераховувати їх усіх, тому що в різних регіонах асортимент може відрізнятися. Рекомендуємо прогулятися по авто, господарських, будівельних магазинах свого міста або здійсніть покупку в інтернет магазині, де ви підберете те, що вам потрібно.


При виборі фарби не варто орієнтуватися лише на іменитість бренда, висока ціна не завжди гарантує, що ви отримаєте високий результат, малюючи вперше. Краще зупинити свій вибір на бюджетній / середньо бюждетній пропозиції, купивши при цьому кілька балонів на пробу, подивитися на них у справі, і які технічні специфікації вам будуть цікаві на перспективу.

Основним якісним показником для будь якої фарби є її вкривчастість. Перевіряється наступним чином - берете аерозольний спрей, гарненько його струшуєте не менше 3-5 хвилин, щоб пігмент змішався з розчинником всередині. Робите кілька пшиків для виходу рідиноподібного розчинника, що залишився в трубці подачі фарби всередині балона, потім наносите фарбу на поверхню. Бажано робити це на підготовленій поверхні, попередньо вкритій грунтом (емульсійною, акриловою, алкідною чи нітро фарбою), ідеальним варіантом для тестування є пофарбований метал. В прцесі нанесення, зверніть увагу чи рівномірно ліг шар фарби, чи колір достатньо насичений і повністю перекрив поверхню - подібним методом ви визначите яка фарба вам імпонує більше.

Рідкі фарби з прозорими по консистенції і тьмяними відтінками брати не варто, найчастіше цим грішать фарби господарського призначення та продукти китайських виробників, хорошої роботи такою фарбою не зробити. Крім фарби для роботи також вам знадобляться рукавички і респіратор для захисту рук і легенів. Рукавички можна використовувати латексні медичні, що продаються в аптеках. Бюджетний респіратор знайдете в магазині спецодягу, цього буде достатньо для перших разів. Не нехтуйте цими простими засобами захисту, користі в аерозольному пилі та розчинниках точно немає!

Нагадуємо, що непофарбовані стіни, бетон чи іржаве залізо краще попередньо прогрунтувати інакше вони вбиратимуть сильно фарбу, розхід фарби на площу поверхні можна значно зменшитись. Для грунтування краще застосовувати фасадну водоемульсійну фарбу на латексній або акрилової основі і пігменти для отримання потрібного фонового відтінку. Не рекомендуємо економити і брати фарбу для внутрішнього застосування, оскільки її змиє першим же дощем. Для металевих поверхонь краще використовувати нітро емаль в банках. При грунтуванні бетонних стін водоемульсійну фарбу варто розбавляти водою у пропорції 1/2. Більш рідка по консистенції фарба буде краще проникати в тріщини і нерівності стіни, профарбовуючи їх. Підготовлена стінка, або поверхня в більш задовільному стані тепер може стати вашим творчим полотном для малювання!

Візьміть фоновий колір, яким плануєте виконувати заливку або будь який інший, що відрізняється від відтінка стіни і зробіть попередній ескіз на вашій поверхні. Максимально точно перенесіть малюнок з чернетки на стіну, дотримуючись пропорцій відносно розмірів стіни.
На цьому етапі потрібно враховувати можливу максимальну висоту малюнка. Розмітка повинна розташовуватися трохи нижче тієї точки, до якої ви зможете дотягнутися. Після того як розмітка зроблена, починайте заповнювати букви кольором внутрішнього фону. Заливку слід виконувати окремими штрихами, проводячи лінії впритул один до одного. Це забезпечить рівне та плавне зафарбовування площин букв. Покінчивши заливати, ви переходите до наведення контурів.

Намагайтеся проводити контур однією лінією, відривиючи руку від поверхні тільки в місцях з'єднання окремих частин букв. Звертаємо вашу увагу, що малювання контурів одна із найскладніших технічних задач в будь якому граффіті, можливо ваші перші результати вас не дуже задовільнять, але не слід опускати рук, цей етап доведеться пройти чимало разів поки ви не навчитесь контрольовати силу потоку і факел розпилення фарби. Лише згодом ви зможете впевнено малювати складні лінії та глибше експерементувати з можливостями, що надаються вам при використанні різних насадок та балонів з різним внутрішнім тиском.


Ось ваше перше просте граффіті і готове - зробіть фото на пам'ять і поділіться ним з своїми друзям.

Матеріал написаний на основі відкритих інтернет джерел

Ілюстрації - GESER, США 2014

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*